Montaż stropów typu filigranStropy typu filigran mogą być przewożone na budowę już w 5 dni po złożeniu zamówienia. Jeden samochód może przewieźć 150m2 płyt. Na budowie montaż wykonuje się zgodnie z rysunkami montażowymi, które są dołączane do projektu. Zwykle koszt przewozu i projektu zawarte są już w całkowitym koszcie wykonania stropu typu filigran. Płyty montowane są dźwigiem.


Montaż stropów typu filigran

Foto: kominki-market.pl


Stropy typu filigran są dosyć szybkie i łatwe w montażu, a dodatkową zaletą jest zmniejszenie prac wykończeniowych, gdyż płyty są dosyć gładkie. Można je zamówić na konkretną godzinę, dzięki czemu nie trzeba ich składować na terenie budowy. Montaż stropu typu filigran zaczyna się od przygotowania podpór montażowych i ustawienia ich według projektu oraz wypoziomowania. Następnie na podporach stałych układa się warstwę zaprawy cementowej grubości 2cm. Niektórzy producenci dopuszczają układanie płyt bezpośrednio na podporze. W tym momencie można układać płyty, co powinny wykonywać trzy osoby: jedna obsługująca dźwig, a pozostałe korygujące położenie płyt na podporach. W projekcie stropu typu filigran płyty mają przyporządkowane numery, które pomagają w montażu i ułatwiają lokalizację. Następnym krokiem jest zbrojenie wieńców, układanie dodatkowych zbrojeń warstw monolitycznych, zabezpieczenie otworów w stropie przed wypełnieniem betonem. Po zakończeniu montażu stropu typu filigran zbrojone są podłużne styki płyt siatką lub prętami, co zapobiega nierównomiernemu odkształcaniu się poszczególnych fragmentów stropu. Następnie wylewa się warstwę betonu. Strop typu filigran uzyskuje pełną wytrzymałość po ok. 28 dniach.

Autor artykułu rekomenduje swoją ulubioną stronę: prefabetkurzetnik.pl

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 2)Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Przegląd ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Dowiedz się w jaki sposób można stylowo urządzić nasze pomieszczenia. Dużo pomysłów można znaleźć także w internecie. Polecam zapoznać się ze stroną